Anunț public asupra depunerii solicitării de emitere a acordului de mediu “Reabilitare drumuri satesti DC 159, in sat Cornesti si DS 401/1, in sat Filipesti, comuna Filipesti, judetul Bacau”

“U.A.T. COMUNA FILIPESTI, reprezentata prin primar Lungu Petrica, anunta publicul interesat asupra depunerii solicitarii de emitere a acordului de mediu pentru proiectul “Reabilitare drumuri satesti DC 159, in sat Cornesti si DS 401/1, in sat Filipesti, comuna Filipesti, judetul Bacau” propus a se realiza in comuna Filipesti, satele Filipesti, Boanta si Cornesti, judetul Bacau. Informatii privind proiectul propus pot fi consultate la sediul Primariei Comunei Filipesti si la sediul Agentiei pentru Protectia Mediului Bacau din Strada Oituz, nr. 23, in zilele lucratoare intre orele 8-14.