Știri și evenimente

11-11-2018

Canalizare și stații de pompare in localitățile Onișcani, Boanța, Cornești și Harlești, comuna Filipești, județul Bacău

Primăria Comunei Filipești aduce la cunoștința locuitorilor comunei, ca a fost semnat contractul de achiziție publică de lucrări (execuție și proiectare)  pentru obiectivul de investiție: "CANALIZARE ȘI STAȚII DE POMPARE ÎN LOCALITĂȚILE ONIȘCANI, BOANȚA. CORNEȘTI ȘI HARLEȘTI, COMUNA FILIPEȘTI, JUDEȚUL BACĂU"

11-11-2018

Primăria Comunei Filipești aduce la cunoștinta locuitorilor comunei, ca a fost semnat contractul de achizitie publica de lucrări (proiectare și execuție) pentru obiectivul de investiție: "ALIMENTARE CU APĂ ÎN LOCALITĂȚILE ONIȘCANI, BOANȚA, CORNEȘTI ȘI HARLEȘTI, COMUNA FILIPEȘTI, JUDEȚUL BACĂU"

Vineri 20 iulie 2018 „ SF. ILIE" eveniment aniversar - „ COMUNA FILIPEȘTI -50 de ANI”
16-07-2018

Petrică Lungu - primarul comunei Filipești, vă invită vineri 20 iulie 2018 -„ SF. ILIE" la Bâlciul comunal care se va desfășura în locația „Baza Sportivă - Filipești".

16-05-2018

Lista cu persoanele desemnate pentru acordarea asistentei

CONTRACTE DE FINANTARE SEMNATE
16-03-2018

CONTRACTE DE FINANTARE SEMNATE

• Construire Dispensar în sat Filipești, comuna Filipești, județul Bacău
  • Alimentare cu apă în localitățile Onișcani, Boanța, Cornești și Hîrlești comuna Filipești, județul Bacău
  • Canalizare și stații de pompare în localitățile Onișcani, Boanța, Cornești și Hîrlești comuna Filipești, județul Bacău

Birou notarial in comuna Filipesti
02-02-2018

Birou notarial in comuna Filipesti

S-a deschis Biroul Notarial Andreea Alexandra Hustiu in satul Filipesti, comuna Filipesti, judetul Bacau.

Date contant:

Tel. mobil: 0740944944

Tel. / Fax: 0334117007

Program: Luni - Vineri, intre orele 08:00 - 16:00

Primăria comunei Filipești are un nou site!
09-12-2017

Primăria comunei Filipești are un nou site!

Ne dorim ca pe această cale să venim în sprijinul cetăţenilor, oferindu-le dreptul la informaţia produsă şi gestionată de administraţia publică locală şi în acelaşi timp să fim o fereastră deschisă permanent tuturor celor ce vor să ne cunoască comuna şi pe noi.

Pentru a comunica cu personalul primăriei completați formularul de contact.

Anunt promovare in grad
17-08-2012

Anunt promovare in grad

Primăria comunei Filipesti anunţă susţinerea examenului de promovare în grad. Respectiv din functia de consilier I principal 1 in functia de consilier I superior 3 si din functia de referent III asistent 3 in functia de referent principal 3.

03-08-2012

ANUNT EVALUARE IMPACT ASUPRA MEDIULUI

COMUNA FILIPESTI, titular al proiectului "Modernizare drum satesc 61, comuna FILIPESTI, judetul BACAU" anunta publicul interest asupra luarii deciziei etapei de incadrare de catre ARPM Bacau ca nu este necesara evaluarea impactului asupra mediului si evaluarea adecvata, pentru proiectul "Modernizare drum satesc 61, comuna Filipesti, judetul Bacau",

ANUNT PRIVIND OCUPAREA UNUI POST VACANT PRIN TRANSFER LA CERERE