Știri și evenimente

31-12-2021

La mulți ani!

Noul An 2022 îmi oferâ prilejul de a vă transmite toate găndurile bune, din partea mea și a echipei Primăriei.

Vă doresc din tot sufletul un an bun, cu sânâtate, bucurii și împliniri.

Cu credință în suflete, vă asigur că vom trece cu bine împreună și peste încercările care ne așteaptă în anul care vine.

Lungu Petrică - primarul comunei Filipești

29-12-2021

Pomul de Crăciun

Moș Crăciun nu ne dezamăgește niciodată!

Prin grija Primarului Comunei Filipești Lungu Petricâ, a Consiliului Local și nu în ultimul rând a sponsorilor S.C AGROAMAT COM S.R.L., S.C. ROMCHIM PROTECT S.R.L., S.C. DANLIN XXL S.R.L., S.C. MIHOC OIL S.R.L., S.C. FLUXINVEST S.R.L. și anul acesta elevii / prescolarii de la școlile din Comuna Filipești s-au bucurat de venirea celui mai așteptat Moș de pe pământ.

A fost, din nou, un an plin de provocări și încercări peste care am reușit să trecem împreună: copii, părinți, cadre didactice, autorități locale și am adunat în "desaga" sufletului amintiri unice.

Să ne fie anul care vine un nou prilej de a ne dovedi omenia, menirea și dragostea de semeni!

Să ne surprinzi frumos, 2022!

Sărbători binecuvântate!

28-12-2021

Moș Crăciun, nu dezamăgește pe nimeni!

Prin grija Primarului, comunei Filipești - Lungu Petrică și a sponsorului S.C. AGROAMAT COM S.R.L. anul acesta și bătrânii neajutorați de pe raza comunei Filipesti s-au bucurat de venirea lui Moș Crăciun.

20-12-2021

Formularul digital de intrare in Romania

In atentia cetatenilor comunei Filipesti!

Toti cetateni care intra in Romania trebuie sa completeze formularul accesand site-ul:

03-12-2021

Anunt concurs: 2 posturi vacante de Consilier, clasa I gradul Asistent si 1 post vacant de Referent, clasa III gradul Principal

2 posturi vacante de Consilier, clasa I gradul Asistent; - atribuțiuni - conform fisei postului ;
- nivelul studiilor - Studii universitare de licenţă absolvite cu diplomă de licenţă juridice /economice/administrative;
Concursul va avea loc in data de : 10 ianuarie 2022, ora 10.00 (proba scrisa )
                                                  12 ianuarie 2022, ora 10 .00 (proba de interviu)
Durata timpului de muncă: 8 ore/zi ( 40 ore /saptamana)
Conditiile specifice:
- Studii universitare absolvite cu diplomă de licenţă juridice / economice/administrative
- Vechime de minim 1 an in specialitatea studiilor necesare exercitarii functiei publice

1 post vacant de Referent , clasa III gradul Principal - atributii - conform fisei postului
- nivelul studiilor - Studii medii absolvite cu diplomă de bacalaureat

Concursul va avea loc in data de : 10 ianuarie 2022, ora 10.00 (proba scrisa )
                                                  12 ianuarie 2022, ora 10 .00 (proba de interviu)
Durata timpului de muncă: 8 ore/zi ( 40 ore /saptamana)
Conditiile specifice: